Slider
MAF architekci na kartach czasopisma Forbes

Zostaliśmy zaproszeni przez FORBES do publikacji swoich projektów w części dotyczącej

nowoczesnego budownictwa – sierpień 2021.

Czujemy się docenieni oraz wyróżnieni za jakość i oryginalność.
Dziękujemy.

Agnieszka Misiórny

Indywidualne projekty domów w Warszawie

Budowa domu to proces wieloetapowy, podczas którego niezbędne jest m.in. skorzystanie z usług biura architektonicznego. Architekci naszej firmy specjalizują się w projektowaniu domów skrojonych pod indywidualne preferencje wymagających inwestorów. Jako pracownia zadbamy także o wykonanie spersonalizowanej aranżacji wnętrz.

Na czym polega wykonanie indywidualnego projektu domu?

Wydanie pozwolenia na budowę dla konkretnej działki wymaga przedstawienia gotowego projektu budynku, jaki ma zostać na niej wzniesiony. Przygotowaniem takiej koncepcji musi się zająć architekt. Mimo możliwości kupna gotowych projektów dobrze jest zlecić ich wykonanie od podstaw. Wykonujemy indywidualne projekty domów w Warszawie. Z inwestorem ustalany jest metraż budynku, jego kształt, liczba pomieszczeń czy charakterystyka dachu.

Projekt jest kompleksową dokumentacją zawierającą wykonawczą część architektoniczną, konstrukcyjną oraz opracowaną w zakresie budowlanym instalację sanitarną i elektryczną. Nie bez znaczenia pozostają też kwestie umiejscowienia obiektu na działce. Projekty domów nie muszą być poddawane adaptacji. Jest ona konieczna przy zakupie gotowego planu i dostosowaniu go do warunków na posesji inwestora.

Jak buduje się domy energooszczędne?

Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę obiektów o obniżonym zapotrzebowaniu na energię. Jest to zarówno aktualnie panujący trend jak i wymóg zgodny z nowo obowiązującym od 2021 roku warunkami technicznymi. Duży wpływ na oszczędność energetyczną ma również bryła budynku – powinna być zwarta . Ważne jest jednak zachowanie atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu takiej konstrukcji. Projekt domu w Warszawie, który będzie energooszczędny i jednocześnie ciekawy wizualnie, wykona pracownia MAF architekci. Nasi specjaliści uwzględnią w planie rozwiązania minimalizujące straty ciepła.

Oznacza to wyeliminowanie dodatków w postaci lukarn czy wykuszy. Projekty domów w Warszawie architekt powinien wykonać w taki sposób, by konstrukcje pozbawione były mostków termicznych. W tym wypadku należy też zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Rekuperacja to kolejny ze sposobów na ograniczenie strat ciepła w budynku. Kluczowym elementem, który jest obowiązujący w nowych warunkach technicznych jest zastosowanie okien trójszybowych. Ponadto należy pamiętać, że budynki docieplamy grubszą izolacją termiczną.

Czy projekty domów indywidualne w Warszawie obejmują też wykończenie wnętrz?

Dopasowujemy rozwiązania konstrukcyjne do oczekiwań klienta i tworzymy plan budowy domu, co pozwala na przygotowanie budynku do tzw. stanu deweloperskiego. Inwestor może jednak otrzymać również gotowe przykłady aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Niezbędne jest skorzystanie z usług pracowni architektonicznej, która zajmuje się jednocześnie projektowaniem wnętrz. W taki sposób działamy jako biuro MAF architekci.

Typowe projekty domów w Warszawie nie zawierają wizualizacji przedstawiających wykończenie pokojów wg pomysłu klienta. Podjęcie współpracy z naszą pracownią, która taki plan wykona kompleksowo, uwzględniając też aranżację wnętrz, pozwala inwestorowi na zlecenie tzw. budowy pod klucz. Oznacza to przeprowadzenie wszystkich prac przez jedną ekipę budowlaną i otrzymanie po ich zakończeniu domu w pełni gotowego do użytku.