Strona główna » Nowoczesne domy jednorodzinne
Slider
MAF architekci na kartach czasopisma Forbes

Zostaliśmy zaproszeni przez FORBES do publikacji swoich projektów w części dotyczącej

nowoczesnego budownictwa – sierpień 2021.

Czujemy się docenieni oraz wyróżnieni za jakość i oryginalność.
Dziękujemy.

Agnieszka Misiórny

Nowoczesne domy jednorodzinne

W dzisiejszych czasach rozwiązania architektoniczne pozwalają stworzyć dom jednorodzinny, którego utrzymanie będzie znacznie mniej kosztowne. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne materiały izolacyjne, a także ekologiczne systemy, w postaci np. kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Jednak już na etapie tworzenia projektu można zadbać o ergonomię budynku. Dlatego wykonując zlecenia indywidualne, podpowiemy Ci, jaki kształt dachu oraz układ pomieszczeń będzie najlepszym rozwiązaniem, gwarantującym oszczędność energii.

Projekty domów nowoczesnych

Zaletą nowoczesnych budynków wykonywanych w naszej pracowni jest też bez wątpienia ich niebanalna stylistyka. We współczesnych projektach dominują proste formy oraz niewielka ilość detali, dzięki czemu nowoczesne domy jednorodzinne prezentują się niezwykle świeżo i dostojnie. Akcentem urozmaicającym bryłę mogą być duże przeszklenia, a także wykończenie naturalnymi materiałami, np. kamieniem oraz drewnem.

Nowoczesny dom – ekologia i minimalizm

Planując budowę domu jednorodzinnego, warto postawić na nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które zapewnią wysoką funkcjonalność oraz niepowtarzalny wygląd budynku. W naszej pracowni przygotowujemy efektowne projekty indywidualne, które dostosujemy do twoich potrzeb. W ciągu wielu lat działalności firmy stworzyliśmy mnóstwo ciekawych obiektów dla mieszkańców Wielkopolski, głównie Poznania. Nasze doświadczenie pozwala nam zawsze osiągnąć zamierzone rezultaty dla zleceniodawców.

WYRÓŻNIKI NOWOCZESNYCH DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Na pewno masz swoje wyobrażenie idealnego budynku, w którym w przyszłości zamieszkasz sam lub ze swoją rodziną, Warto jednak tworząc projekt czerpać ze współczesnych trendów architektonicznych, inspirować się nimi. Obecnie budowane nowoczesne domy jednorodzinne łączą ekologiczne rozwiązania z prostą, geometryczną bryłą. Zwykle nieruchomości stanowią zwartą kompaktową całość, wpisującą się w otoczenie, a miejsce ozdób zajmują minimalistyczne elementy z naturalnych materiałów. Tę filozofię widać również w projektach układu wnętrza – zwykle stawia się na spore pomieszczenia oraz łączy salon z przestrzenią kuchenną. Nie można zapomnieć także o innowacyjnych technologiach, więc oczywistym krokiem jest wybór systemów inteligentnych, którymi można sterować za pomocą pilota czy głosu. Z kolei energooszczędność nowoczesnego domu jednorodzinnego da się zwiększyć poprzez instalacje paneli słonecznych czy wentylację mechaniczną.

NOWOCZESNY DOM, JAKI SOBIE WYMARZYSZ

Rzecz jasna o ostatecznym wyglądzie, układzie przestrzennym nieruchomości decyduje inwestor, który może wybrać, jakie rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne mają być zastosowane. Dlatego nasze nowoczesne projekty przedstawiają domy jednorodzinne o różnorodnych walorach, do których zbudowania wykorzystuje się np. pustaki, materiały drewniane czy prefabrykaty. Chętnie podejmujemy się nietypowych i trudnych zadań architektonicznych, które łączą wizję Klienta z modnymi trendami. Tworzymy plany budynków parterowych lub piętrowych, np. z poddaszem. Projektowane nieruchomości mogą zawierać garaże jedno- czy dwustanowiskowe, obszerne tarasy bądź balkony.

MAF Architekci – indywidualne projekty domów nowoczesnych

Projekty domów parterowych i piętrowych

W naszej pracowni architektonicznej projekty indywidualne wykonujemy kompleksowo. Na podstawie otrzymanych wytycznych stworzymy wizualizację oraz wstępny kosztorys, będziesz też na bieżąco informowany o postępie prac. W Twoim imieniu sprawdzimy miejscowe plany zagospodarowania przestrzeni, przez co nowy budynek będzie na pewno zgodny z lokalnymi wymogami. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami oraz obsługą prawną, wykonamy także projekt budowlany i wykonawczy.

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych

Możesz powierzyć nam również wykonanie nowoczesnej aranżacji wnętrz w Twoim domu jednorodzinnym. W naszej drużynie posiadamy utalentowanych i doświadczonych architektów i dekoratorów, którzy na bieżąco śledzą nowinki z branży. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego Twoje lokum na pewno będzie nie tylko efektowne, ale też jedyne w swoim rodzaju! Jeśli chcesz przekonać się jak pracujemy, sprawdź koniecznie naszą galerię dotychczasowych realizacji. Nasze usługi dostępne są na terenie całej Polski, a nasze siedziby znajdują się w takich miastach jak Poznań czy Warszawa.

PROJEKT INDYWIDUALNY TO SAME ZALETY

Jako profesjonaliści zawsze wsłuchujemy się w głos zleceniodawców, aby jak najlepiej określić ich oczekiwania i przełożyć je na projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych. Nasze usługi to doskonały wybór, w przypadku gdy katalogowe plany są zbyt mało oryginalne, nie trafiają w indywidualne potrzeby. Gwarantujemy, że opracujemy kompleksową wizję, która będzie niepowtarzalna i dopasowana do miejsca. Uwzględnimy nawet drobne czynniki takie jak widok z okien czy poziom nasłonecznienia, aby przyszły komfort użytkowników był niezrównany. Ponadto szanujemy czas i finanse Klientów, więc działamy terminowo, informujemy o postępie prac, zapewniając również konkurencyjne ceny.