Strona główna » Projekty

Projekty

Chcesz mieszkać wygodnie i stylowo, a do tego we wnętrzu idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb? Nasze biuro architektoniczne tworzy indywidualne projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych. Znając Twoje marzenia, architekt może stworzyć plan budynku na zamówienie. Wszystkie rozwiązania – łącznie z metrażem, oknami czy rozmieszczeniem pomieszczeń – będą przez projektanta dostosowane do Twoich oczekiwań.

Indywidualne projekty domów jednorodzinnych – dlaczego warto?

Być może zastanawiasz się, który projekt domu jednorodzinnego wybrać: indywidualny czy gotowy. Warto jednak zlecić wykonanie takiego planu w biurze architektonicznym od podstaw. Dlaczego? Do najważniejszych korzyści należą:

 • możliwość całkowitej personalizacji powierzchni, często też wnętrza – nie ma potrzeby dostosowania gotowego projektu, co zwykle wiąże się z rezygnacją z wielu marzeń,
 • okazja do dopasowania koncepcji do budżetu – czasami wystarczy odrobinę zmienić zamysł i zaufać projektantowi, by pieniądze przestały być problemem,
 • szansa na stworzenie przez architekta jak najbardziej energooszczędnego budynku lub po prostu takiej bryły, jaka zawsze Ci się podobała – nowoczesnej lub nie.

Biuro architektoniczne i projektant wnętrz w jednym

Nasze biuro architektoniczne wykona dla Ciebie indywidualny projekt domu jednorodzinnego kompleksowo, razem z planem wyglądu wnętrz – czyli gotowymi aranżacjami. Otrzymasz więc:

 • w pełni zaplanowaną koncepcję budynku razem z liczbą i wielkością pomieszczeń, garaży, dachu etc. – dopasowaną do Twoich indywidualnych oczekiwań,
 • kompleksową dokumentację architektoniczną i konstrukcyjną,
 • dokumentację z układem instalacji sanitarnej i elektrycznej,
 • wizualizację, na której zobaczysz pokoje urządzone według Twojego pomysłu – nasz projektant wnętrz pomoże zaplanować przestrzeń ładnie i funkcjonalnie.

Jak wyglądają projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych?

Tworzenie innowacyjnych budynków to obecnie duży trend w biurach architektonicznych. Chociaż nowoczesne domy jednorodzinne kojarzą się przede wszystkim z prostą bryłą, tak naprawdę określenie to jest dużo szersze. Obiekt z zewnątrz wcale nie musi prezentować się niekonwencjonalnie – może natomiast w środku wykorzystywać nowe rozwiązania technologiczne czy energooszczędne.

Prawdą jest jednak, że większość nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego opiera się na minimalistycznych trendach – zarówno jeśli chodzi o wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny. Projektanci i architekci stosują tu zasadę „minimum środków, maksimum efektów”.

Czego nie może zabraknąć w nowoczesnym domu?

Nie ma listy konkretnych elementów, które pozwalają nazwać dom jednorodzinny nowoczesnym. Modne są np. stodoły – czyli budynki z ogromnymi oknami i sporymi wnętrzami, gdzie niezwykle ważna jest przestrzeń.

Bardzo często w nowoczesnych koncepcjach architektonicznych powtarzają się:

 • jedno piętro – odchodzi się już od kilkupiętrowych willi,
 • garaż na więcej niż jeden samochód – zwykle rodzina posiada minimum dwa auta,
 • instalacje pozwalające na oszczędzanie energii, panele fotowoltaiczne,
 • nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. do ochrony,
 • ekonomiczne rozwiązania, np. dobre izolatory,
 • biuro jako jedno z pomieszczeń,
 • płaski lub dwuspadowy dach.

Przygotowany przez architekta indywidualny projekt budynku jednorodzinnego razem z wnętrzem pozwala zastosować tylko te rozwiązania, które odpowiadają stylowi życia, zamysłowi i budżetowi. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają jasno sprecyzowane oczekiwania lub wręcz przeciwnie – które potrzebują pomocy projektanta przy stworzeniu swojego miejsca na ziemi.

Projektowanie domów – biura w Poznaniu i Warszawie

Nasze biura architektoniczne znajdują się w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 77 A oraz w Warszawie przy Pl. Bankowym 2. To tam pracują architekci i projektanci wnętrz, którzy przeistaczają marzenia inwestorów w indywidualne projekty domków jednorodzinnych.

Biuro MAF Architekci specjalizuje się w koncepcjach nowoczesnych i energooszczędnych budynków, które nie tylko wyglądają ładnie wizualnie, ale są też funkcjonalne oraz komfortowe.

Indywidualne dostosowanie projektu do oczekiwań i budżetu pozwala postawić taki dom jednorodzinny, który rzeczywiście będzie warty swojej ceny, i który będzie odpowiedzią na nasze oczekiwania.