Slider
MAF architekci na kartach czasopisma Forbes

Zostaliśmy zaproszeni przez FORBES do publikacji swoich projektów w części dotyczącej

nowoczesnego budownictwa – sierpień 2021.

Czujemy się docenieni oraz wyróżnieni za jakość i oryginalność.
Dziękujemy.

Agnieszka Misiórny

Indywidualne projekty domów jednorodzinnych Warszawa

W przypadku budownictwa jednorodzinnego wyznaczniki architektury nowoczesnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jako doświadczeni projektanci zdajemy sobie sprawę z tego, czego oczekują od nas nawet najbardziej wymagający inwestorzy. Modernistyczny styl to nie tylko efektowny wygląd. Nowoczesne domy jednorodzinne to coś znacznie więcej. Wyjątkowość tego typu konstrukcji widać dosłownie w każdym ich elemencie.

Nowoczesne domy jednorodzinne

Nowe domy mają prostą bryłę o wyraźnie zarysowanych kształtach. To samo dotyczy również dachu – postrzeganego w kategoriach wizytówki całego obiektu. Można spotkać się głównie z połaciami dwuspadowymi lub zupełnie płaskimi. Projektowanie domów to nasza pasja. Wiemy, że inwestorom zależy na wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Jedynie odpowiednio dobrane elementy zagwarantują pożądany efekt estetyczny – choć nie tylko.

Dobry architekt zadba także o to, aby nowoczesny dom był energooszczędny, co w dłuższej perspektywie bezpośrednio przełoży się na szybkie zwroty inwestycji. Dzięki współpracy z naszą pracownią zyskują Państwo możliwość stworzenia indywidualnego projektu wymarzonej nieruchomości. Ofertę kierujemy przede wszystkim do mieszkańców miast takich jak Warszawa oraz Poznań.

Jakie są największe zalety indywidualnego projektu domu jednorodzinnego?

Sytuacje, w których projekty gotowe nie spełniają konkretnych oczekiwań klientów, zdarzają się dość często. Można wtedy zdecydować się na naniesienie zmian i ponowną adaptację przygotowanego opracowania. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, które niekiedy stawiają pod znakiem zapytania opłacalność takiego podejścia do sprawy.

Wybierając projekt na indywidualne zamówienie, inwestorzy mają wpływ m.in. na materiały użyte do budowy, zastosowane technologie termoizolacyjne, a nawet na kolor elewacji czy metraż i rozlokowanie konkretnych pomieszczeń. Jeżeli pozwalają na to obowiązujące na danej działce warunki zabudowy indywidualny projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego, zostaje dostosowany nawet do najbardziej wygórowanych wymagań. Jest to zatem propozycja dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na żadne kompromisy.

Indywidualny projekt domu – jak zadbać o nowoczesną estetykę?

Elewacja i połać dachowa to dwa najważniejsze elementy, które decydują o odbiorze estetycznym całego obiektu. W tym zakresie projekt indywidualny daje inwestorom wiele ciekawych możliwości. Jeżeli chodzi o sposoby wykończenia elewacji, to z naszego doświadczenia wynika, że wciąż największym zainteresowaniem cieszą się tynki – głównie silikonowe lub silikatowe. Muszą być one utrzymane w stonowanej kolorystyce, co pozwoli podkreślić charakterystyczny dla nowoczesnego budownictwa minimalizm.

Najlepiej sprawdzają się różne odcienie szarości oraz bieli. Odważniejsi inwestorzy sięgają także po mniej oczywiste materiały. Ściany zewnętrzne coraz częściej wykańczane są za pomocą stalowych paneli na rąbek zatrzaskowy czy płytek włóknocementowych. Natomiast na połaciach dachowych dominują głównie betonowe lub ceramiczne dachówki płaskie. Spotkać można się także wykonanymi ze stali, aluminium lub tytan-cynku blachami panelowymi.

Nowoczesny dom – marzenia z zasięgu ręki

Już samo podjęcie decyzji o budowie domu jednorodzinnego jest ogromnym krokiem naprzód. Bez względu na to, czy inwestycja będzie odbywała się w Warszawie, czy Poznaniu, wsparcie zespołu doświadczonych architektów, którzy przygotują indywidualny projekt nowoczesnej konstrukcji to klucz do sprawnej realizacji prac. Proces budowy wcale nie musi być ani czasochłonny, ani wymagający pod kątem emocjonalnym.

Doprecyzowanie najważniejszych kwestii już na samym początku sprawia, że nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie na każdym etapie realizacji. Aby zweryfikować, czy wyobrażenia o nowym domu rzeczywiście pokrywają się z rzeczywistością, zapewniamy inwestorom dostęp do wizualizacji komputerowych 3D. To najlepszy sposób na to, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne koszty dodatkowe.